Učíme po novom
17. november v 1. a 2. ročníku
- 18.11.2025 15:29
- Deň boja za slobodu a demokraciu sme si pripomenuli aj na našej škole. Malý náhľad do 1. a 2. ročníkov....
1. ročníky - Aj naši prváci sa dnes zapojili do tematického dňa – Dňa boja za slobodu a demokraciu.Hravou formou sme sa učili o slobode a demokracii. Žiaci si vyrobili aj vlastné kľúče k "slobode", ktoré im majú pripomínať, že sloboda je dôležitá a vzácna.
Tematické vyučovanie sme ukončili symbolicky v priestoroch chodby, kde sme sa všetci prváci a druháci chytili za ruky a utvorili Most priateľstva - lebo spolu sme silnejší a dokážeme veľké veci.
2. ročníky - Druháci sa aktívne zúčastnili projektového vyučovania v rámci Dňa boja za slobodu a demokraciu. Veľa informácií o tomto významnom dni získali z rozhovorov, prezentácií, kvízov. Nosnou témou bola sloboda. Deti vytvorili projekty Strom slobody, Cestovateľské denníky, Odomykanie zámkov. Projektový deň bol ukončený spoločným spievaním piesne Most od speváčky Fíha Tralala a vytvorením živej reťaze priateľstva, slobody a mieru.
- Naspäť na zoznam článkov
Najnovšie články